piatok 26. septembra 2014

TVAROHOVO- KOKOSOVÝ ZÁKUSOK                          Jesenné pohladenie.

Budeme potrebovať 3 vajíčka, 130 g práškového cukru, 130 g polohrubej múky, 60 g rozpusteného masla, 1 kávová lyžička prášku do pečiva, 2 PL teplej vody, 2 dl hroznovej šťavy na poliatie upečeného korpusu.

Plnka: 1 tvaroh jemný, 80 g práškového cukru, 100 g masla, 50 g kokosu.

Poleva: 50 g horkej čokolády, 70 ml sladkej šľahačkovej smotany.
Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, žĺtka vyšľaháme s cukrom. Do žĺtkovej zmesi primiešame 2 PL teplej vody, rozpusteného letného masla, múku zmiešanú s práškom do pečiva a na koniec jemne s vareškou vmiešame vyšľahaný sneh z bielkov. Cesto vylejeme do formy a dáme piecť do rúry na 180 C asi tak 20 min. Necháme vychladnúť. Korpus pred  nanesením plnky polejeme rovnomerne hroznovou šťavou.Postup na plnku: Maslo rozpustíme a necháme vychladnúť. Vychladnuté vymiešame s cukrom. Pridáme tvaroh dobre premiešame a na koniec kokosovú múčku, dobre premiešame a dáme do chladničky tak na 15 min stuhnúť. Natrieme na korpus.

Na plnku poukladáme umyté a vysušené bobule hrozna.

Poleva: Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu. Keď je čokoláda dobre rozpustená prilejeme sladkú smotanu, premiešame a polevu vylejeme rovnomerne na koláč. 

                                                    Dáme do chladu.
                               Dobrú chuť . Zákusok vyskúšala na stránke Varecha aj kukuliemka, k spokojnosti. Ďakujem.                      Varecha- Pravda vyskúšaný od kukulienky


4 komentáre: