nedeľa 11. augusta 2013

OVOCNÝ POSÚCH
Ovocný posúch.
Kysnutý, šťavnatý koláč.Suroviny:
500 g hladká múka
70 g práškový cukor
125 ml oleja
žĺtky 2 ks
10 g sušeného droždia
300 ml mlieka
Soľ
Posýpka- 2 PL hrubá múka, 2 PL práškový cukor, 1 PL maslo.

Ovocie na povrch koláča akékoľvek , pre nás najchutnejšie slivky, marhule, maliny, čučoriedky a broskyne. 

Postup: Urobím si kvások, vlažné mlieko, droždie, trošku cukru a štipku soli. Nechám vykysnúť na teplom mieste. Múku preosejem aj s cukrom, pridám vykysnutý kvások , soľ, žĺtky, olej a mlieko (vlažné). Vypracujem cesto ktoré dám kysnúť na teplé miesto.
Na panvici popražím na masle múku, nechám vychladnúť. Pridám cukor, nastrúhané maslo a premiešam .... vlastne prstami urobím mrvence. Vznikne nám posýpka ktorú použijeme na koniec.Vykysnuté cesto dám na plech na ktorom je papier na pečenie. Rovnomerne cesto rozvaľkám na celí plech.
Pripravím ovocie. Posypem kryštáľovým cukrom & tým aj obalím v cukre (len kyslejšie ovocie). Tak isto si pripravím aj maliny. Broskyne cukor nepotrebujú stačí ich nakrájať. Zatiaľ nám cesto na plechu trošku nakyslo. Slivky, marhule, broskyne ukladám dole kožou, na posypanie môžem použiť aj škoricový cukor.

Môžeme poukladať ovocie na cesto.


 Dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 180 C tak na 35-40 minút. Každá rúra pečie inak, treba koláč kontrolovať aby sa nepripiekol. Nakoniec posypeme koláč posýpkou.    Dobrú chuť !


5 komentárov: