utorok 30. apríla 2013

MANDĽOVÉ REZYSuroviny cesto: 6 vajec, 6 PL práškového cukru, 1 bal. prášku na pečenie, 125 g rozpusteného letného masla, 4 PL kakao, rum.

Plnka mandľová.: 4 dl mlieka, 120 g kryštálového cukru, 40 g maizeny, 2 žĺtky, 150 g mandlí pomletých na jemno, 250 g masla (82%).

Smotanová želatína: 3  smotany na šľahanie, 3-5 PL práškového cukru, 1 želatína.

Postup: Bielka oddelíme od žĺtok. Vyšľaháme do tuha (bielka). Postupne pridávame žĺtka, maslo, po lyžičkách múku zmiešanú s práškom na pečenie a nakoniec vmiešame vareškou kakao. Vylejeme cesto na plech (vymastený a vysypaný múkou alebo papier na pečenie). Pečieme vo vopred predhriatej rúre na 170 C.

Plech- 25 cm x 37 cm .

Plnka: Kryštálový cukor, maizenu a žĺtok rozmiešame v mlieku a za stáleho miešania privedieme do varu. Uvaríme hustý puding. Necháme vychladnúť, kožu stiahneme dole.Maslo ponecháme zmäknúť a vyšľaháme ho šľahačom postupne po lyžičkách pridávame mandle a puding. Dobre premiešame.


Cesto dobre pokvapkáme rumom. Krém natrieme na cesto. Smotany vyšľaháme do tuha. Postupne pridáme práškový cukor. A nakoniec vmiešame želatínu (postup podľa návodu na obale).DOBRÚ CHUŤ !

7 komentárov: